Kutsu näyttelymme avajaisiin

Kutsu näyttelymme avajaisiin

Kutsu

Tervetuloa Vihdin Kameraseuran Vuoden 2013 menestyneimmät kuvat- näyttelyn avajaisiin 2.12.2013 klo 17.30.
Vihdin Pääkirjasto, Pisteenkaari 9, Nummela.

Perinteiseksi muodostuneeseen vuosinäyttelyymme on valittu kansainvälisesti menestyneiden kuvien lisäksi eri kilpailuissa menestyneitä kuvia; Suomen Kameraseurojen liiton Seuracup:iin, Vuosinäyttelyyn sekä Teemanäyttelyyn seurastamme hyväksytyt kuvat.

Kutsutun ulkopuolisen tuomarin tuomaroiman Kolmen Kisan, Vihti-Karkkila-Lohja kameraseurojen välisessä kilpailussa seuramme menestyneimät kuvat. Niin ikään kutsuttujen ulkopuolisten tuomareiden tuomaroimat kaksiosaiset vuosikilpailut, niissä menestyneet kuvat.

Sekä jäsenistömme itsensä tuomaroiman Pöytäkilpailun menestyneimmät kuvat. Seuracup:iin tarjotuista kuvista on muutama kuva arvottu mukaan.

Terveisin Vuokko

Näyttelyvastaava